کاهش وزن با مصرف عسل

کاهش وزن با مصرف عسل

وزن اصولاً از تعادل بین مقدار کالری دریافتی توسط غذا و مصرف (سوزاندن) کالری برای فعالیت‌های روزانه تعیین می‌شود. اگر شما بیش از مقدار مورد نیازتان کالری دریافت کنید، دچار اضافه وزن خواهید شد زیرا بدن شما این انرژی مازاد بر نیاز را به صورت چربی ذخیره می‌کند. چربی یکی از اشکال ذخیره‌ی انرژی در بدن است.

چنانچه وزن فرد 20 درصد از وزن ایده آل بیشتر شود، خطر بروز فشار خون، بیماری‌های قلب و عروق، چربی خون و ابتلا به مرض قند افزایش می‌یابد. از سوی دیگر چاقی زمینه ساز بروز مشکلات موضعی نظیر زانو درد، کمر دردهای شدید، سنگ صفرا و بعضی بیماری‌های تنفسی می‌باشد.

عوامل موثر در افزایش وزن:

رژیم غذایی  ژنتیک – عوامل محیطی – عوامل هورمونی – مسائل روانی – سبک زندگی

روش‌های کاهش وزن:

رژیم های غذائی ورزش- سونای خشک- طب سوزنی- استفاده از دارو جراحی-  آب درمانی  دستگاه‌های لرزان – کمر بند لاغری –  گوشواره لاغری –  لیپوساکشن یا مکش چربی‌ها

از نظر پزشکی استفاده از داروها خطرناک است و به علت داشتن ضررهای جانبی فراوان سلامت انسان را به خطر می‌اندازند. لیپوساکشن نیز عوارض جانبی متعددی از جمله خطر آمبولی دارد.

کاهش وزن با مصرف عسل

این رژیم با رژیم های دیگر نظیر رژیم‌های با محدودیت انرژی و کم کالری متفاوت می‌باشد. اگر کالری شما بالاست و به شما گفته شده نباید شب‌ها شام بخورید‌‌‌‌، این ایدۀ رژیمی برایتان عجیب خواهد بود. رژیم کاهش وزن بر پایه عسل از طبیعت بیولوژیکی شما جهت کنترل وزنتان کمک می‌گیرد. پس اینگونه فکر نکنید که جهت رسیدن به وزن مناسب باید به جنگ طبیعت خود بروید نه بلکه باید بیاموزید که چگونه طبیعت خود را در جهت خدمت به خود بکار بگیرید. این بدن شماست نه دشمن شما این موضوع از جالبترین قسمت‌های مهندسی بدن است که حتی تکنولوژی‌های پیشرفته نتوانسته با آن مقابله نماید.

آشنایی با چند اصل :

مغز انسان یک هیولای حریص است که به انرژی ثابتی نیاز دارد و قادر به ذخیره انرژی نیست. این انرژی در درجۀ اول از کبد تأمین می‌شود. کبد فقط مقدار کمی از انرژی حدوداً (70g) را در هر لحظه ذخیره می‌کند. بدن در طول شب برای بازسازی سلولها در استخوان، پوست و عضلات نیاز به انرژی دارد. غده‌ی ترمیم کننده(هیپوفیز) در بدن انسان در زمان خواب هورمونهای بازسازی کننده را برای انجام این نوسازی‌ها تولید می‌کند. با کارهای کبد، بدن ما حداقل 4 ساعت در شب انرژی مورد نیاز را تأمین می‌کند. ما می‌توانیم مابقی کالری‌ها را از ذخائر چربی بدست آوریم.

شما می‌توانید بدنتان را برای سوخت چربی‌ها ترغیب نمایید در زمانیکه در خواب می‌باشید و سپس در زمانی که بیدار می‌شوید خود را لاغرتر و سالم‌تر بیابید. این همان رژیم بر پایه عسل می‌باشد که تقریباً به معجزه شباهت دارد و یکی از عجیب‌ترین چیزها در بیولوژی انسانی می‌باشد.

زمستان خوابی:

خیلی از حیوانات در طی تابستان تغذیۀ کاملی دارند و در طول زمستان خوابند و زمانیکه بیدار می‌شوند بسیار لاغر اندام شده‌اند. آنها ذخائر چربی خود را می‌سوزانند. ما مثل آنها خواب خوبی نداریم البته ما باید در طی شب مثل آنها که در خواب زمستانی ذخایر چربی را می‌سوزانند و سر حال و قبراق بیدار می‌شوند، عمل نماییم. خواب ما و خواب زمستانی از نظر بیولوژی شبیه هم هستند اگر چه تفاوتهایی نیز دارند که مهم می‌باشند.

استفاده از عسل جهت کاهش وزن یک فرضیه علمی است که به جهت نداشتن عوارض جانبی و استفاده از بیولوژی انسان جهت همراهی در کاهش وزن ارزش امتحان را دارد. بعلاوه عسل فواید بیشمار دیگری دارد که برتری آن را نسبت به شیوه‌های دیگر نشان میدهد، منتهی شرط اصلی در این شیوه استفاده از عسل کاملاً طبیعی قبل از خواب است.

مطالب بیشتر را از کتاب نوشته شده با همین عنوان استخراج کنید.